pühapäev, 24. jaanuar 2010

LOODUSPÄEV RMK ERASTVERE keskuses

9. veebruaril kell 11.45 (peale 4. tundi) on plaanis sõita RMK Erastvere keskusesse talvisele looduspäevale teemal "Kas on linnukesel muret...?"
NB!!! Sõiduraha 45 krooni.

Metsas käies kohtame harva metsloomi, ometi teame-tunneme neist paljusid. Akna taga toidulaual käivaid linde näeme aga iga päev, kuid ometi tunneme neist väheseid. Loodusharidusprogramm keskendub Eestimaa talves elutsevatele linnuliikudele ja on üles ehitatud Erastvere looduskeskuse lindude toidulaua külaliste põhjal. Programmi käigus õpime tundma meil esinevaid paiga- ja hulgulinde ning meid külastavaid talikülalisi. Räägime lindude lisasöötmisest ning sellest, kuidas ilmastik mõjutab lindude elutegevust, välimust, häälitsusi.

Grupi suurus kuni 20 õpilast + 2 saatjat

Programmi pikkus 3-4 tundi

Eesmärk ja seos õppekavaga
õppida tundma Eestimaal esinevaid linnuliike ja nende elutegevust talvises looduses, osata luua seoseid ilmaolude ja lindude käitumise vahel, tunnetada endale võetud vastutust lindude ja loomade ellu sekkumisel.
Aastaajad. Mets elukeskkonnana. Loomad.

Lisainfo selga-jalga ilmastikukindlad ja metsaretkeks sobilikud riided-jalanõud

Päevakava:

1.Kogunemine ja sissejuhatus loodusraja alguses.
2.Retk talvises metsas, uurime loomade-lindude tegutsemisjälgi, tutvume kodumaiste igihaljaste puuliikidega.
3.Esitluse kaudu looduskeskuses tutvume keskuse toidulaual käivate lindudega, nende häälitsustega ja vaatleme neid ka lindude toidulaual. Täidame töölehti.
4.Kokkuvõtete tegemine.

http://www.rmk.ee/teemad/metsakool/kampaania/erastvere-looduskeskus/kas-on-linnukesel-mure


Kommentaare ei ole: